Nil Avunduk
Çalışma Odası

Nil Avunduk’un Çalışma Sistemi

“Yaratım sadece niyet etmek ve izin vermektir.”

BİLİNÇALTI ÇALIŞMASI

Çocukluğumuzdan bugüne kadar birçok şey istedik ama olmadı. Olmayanları kendimize unutturduk, yeni olabileceklerin peşine takıldık. Zaman içinde onlardan bazıları oldu, bazıları da olmadı. Olmamasının sebebini hep dışımızdaki insanlara bağladık. Yani bugüne kadar “Onun yüzünden bu, bunun yüzünden şu oldu,” dedik. Halbuki bugün tek bileceğimiz şey, ne yaşadıysak ve ne yaşamıyorsak, istediğimiz neler hayatımıza gelmiyorsa bilinçaltımızdaki olumsuz bilgilerden olduğudur.

Şu an sizin için ne olmasını isterdiniz? O neyse, onun bütün olmuş halini bütün canlılığı ile gözünüzün önüne getirin (İmgeleyin). Örneğin, sizin hayatınıza girmesini istediğiniz, sizin hayalinizdeki en büyük parayı veya işi gözünüzün önünde canlandırın. Bu canlandırmayı yaparken elinizin altında bulunan kalem kağıdınızla bir yandan içinizden çıkan bunun aksi ve yaratmak istediğinizin olamayacağını söyleyen bütün sözleri yazın.

Bu konu ile ilgili zihninizdeki bütün olumsuz kayıtlar kağıda döküldükten sonra, gözünüzün önünde aynı canlandırma varken tekrar başa dönün, her olumsuz sözü tam inandığınız yerde tespit edin. Çok hissederek ve inanarak o olumsuz sözün, sizin işinize yaramadığını fark edip;

Benim …….. korkum var.

Ben …….. korkumu kabul ediyorum.

Ben …….. korkumu şu anda sevgiye dönüştürmeye niyet ettim.

Ben …….. korkumu seviyorum.

korku dörtlüğü şeklinde çalıştıktan sonra aşağıdaki olumlama dörtlüğüne size ait olumlamayı yerleştirerek tekrarlayın.

Eğer o noktada olumluya inancınızda bir direnç varsa şu soruyu sorun:

Benim bu kaydın doğru olduğuna olan inancım hangi yaşadığım andan geliyor?

O sorunun götürdüğü yere gittiğinizde bu bazen çok küçük yaşlarınızda olan bir sahne veya birkaç yıl evvelki bir sahne olabilir. O sahnede, o olumsuz kelimeye neden bu kadar inandığınıza bakın. Sizi inandıran neydi? O sahnedeki olumsuz sözü de önce dörtlüğe oturtup çok hissederek tekrarlayarak dönüştürün ki, yeni olumlu kaydın gireceği yer açılmış olsun.

Böylece de bu çalışma tarifinden şunu anlıyoruz ki, olumsuz kelimenin yeri ve zamanı bulunmadan yani altta hala bütün enerjisiyle yaşayan olumsuz bir kayıt varken olumlu hiçbir söz veya hiçbir biliş sizin bilinçaltınızda yer bulup yerleşemez. Olumsuzun çıkması ve aynı anda olumlunun yer bulması gerekir.

Daha evvel not kağıdına yazmış olduğunuz olumsuz kayıtların listesi, tek tek bu şekilde çalışılıp her olumsuz kelimenin yeri bulunup oralardan olumluya dönüştürüldükçe sizin istediğiniz, hayalini kurduğunuz, yani imgelediğiniz her neyse o sizin için evrende artık oluşabilir hale gelir. Yani siz isteklerinizin önündeki kayaları kaldırmış olursunuz. İsteklerinizin önü açıldı, şimdi sizin için sizin doğrunuzsa isteğiniz hayatınıza girer.

Önünüzdeki bütün olumsuz zihinlerini temizleyerek yarattığınızdan, yani düşünce enerjinizi güçle kullanıp yaratmadığınızdan sizin için güzel bir yaratım ve keyifli bir hayat oluşur. Eğer tarif edilen çalışmayı yapmadan düşünce gücünü kullanıp güç enerjisi ile yaratırsanız yine yaratabilirsiniz; ama yarattığınızın altında ezilebilirsiniz. Çünkü olumsuz enerji ile yarattığımız her şey bizim için olumsuz bitecektir.

Olumlamaları içselleştirebilmeniz için önce kendinizde var olan olumsuz kaydı ve o kaydı hangi yaşadığınız olayın içinde aldığınızı bulmanız gerekir. Değişim o andan başlar. Doğru çalışmada o olayın içindeki olum­suz kaydı bulduğunuz anda, onun olumlamasını içinizden alırsınız.

 

 

İçimdeki Yolculuk Nedir ?


Kendi içimde ilerlemektir.

Dışarıda var olduğunu ve beni ben yaptığını zannettiğim her şeyin dışında, bir ben olduğunu fark etmektir.

İçimdeki adımlar beni bunun ne olduğunu anlamaya götürür.

NİL Avunduk