Nil Avunduk
Nil Avunduk

Bir nehrin akışını izliyordum. O sırada nehrin üzerine doğru uzanmış ağaçtan bir yaprak düştü

Yaprak bir çalıya sarılıp bir kayaya takıldı, kendi etrafında hızla dönmeye başladı. Bir girdap içinde olduğu yerde dönüp duruyordu.

Arkadan nehrin akış ritmi ile kendi yolunda tutunmadan gelen bir küçük dal ona dokundu. Yaprağın da bu akış içinde, kendi yolunda, kendi hızında keyifle akmasını sağladı.

 Bu çalışmalar olduğu yere takılmış, akamayan bütün yapraklara dokunuş olacak.

 

YOLUNUZ AÇIK OLSUN…

 

NİL AVUNDUK

 

Nil Avunduk

1954 yılında dünyaya geldim. Profesyonel sporculuk ve yoğun bir iş hayatından sonra 40 yaşlarında geçirdiğim yüksek tansiyon şoku ile ilk defa hayatı ve kendimi gerçek anlamda sorgulamaya başladım.

“BEN KİMİM?” ve “BUNLARI NİYE YAŞIYORUM?”

O andan itibaren sorduğum bütün soruların cevapları yaşamın mucizesi şeklinde içimden gelmeye başladı. Yaşadığım her olayın sebebinin sadece içimden olduğunu ve bunları bulup dönüştürdükçe dışarıda her şeyin değiştiğini fark ettim.

Sorduğum soruların cevabı içimden çıktıkça ve yavaş yavaş bu cevaplar ile kendimi değiştirdikçe bir insanın gerçek değişimini sağlayan dünyadaki tek sistemi buldum. Ben bile değiştikten sonra herkesin değişeceğine zaten inandım.

Ve ben biliyorum ki bir gün herkes kendi içinden uyanacak ve değişecek…

Bulduğum bu sistemi önce kendimde uygulayıp kendi değişimimi gerçekleştirdikten sonra 2000 yılında Kişisel Değişim-Dönüşüm seminerleri vermeye başladım.

Eylül 2007’ye kadar yedi yıl boyunca İstanbul’un çeşitli yerlerindeki büyük otellerde, haftanın belirli günlerinde düzenli seminerler verdim. Bu seminerlerden bazıları şöyle listelenebilir:

- İstanbul Büyük Kulüp’te işadamlarına verdiğim 400 kişilik seminer,

- Samsun’da Samsun Valisinin davetiyle Büyük Otel’de verdiğim 400 kişilik seminer,

- İki yıl boyunca her ay bir kere Ankara’da Çankaya Büyükhanlı Park Otel’de verdiğim 300 kişilik seminerler,

- Bir yıl boyunca İzmir’de her ay Anemon Otel’de verdiğim 200 kişilik seminerler,

- İki buçuk yıl süresince ayda iki kere Kıbrıs’ta Rocks Hotel ve Jasmine Court Hotel’de verdiğim 600 kişilik seminerler

2007 yılında Galatasaray/Beyoğlu’nda dört katlı 2.000 m2, dört adet seminer alanı içeren ve işletmesi kendime ait Park binasında seminerler vermeye başladım.

Park binasında her hafta Salı ve Çarşamba günleri düzenli seminerler verdim. Bu seminerlerden Salı akşamları saat 19:00-21:00 arasında yapılan seminerler, internetten canlı yayınla tüm dünyaya açıldı. Seminer sırasında her yerden aynı anda canlı olarak soru alıp seminer alanında cevaplandırdım.

Üç yıl içinde verilen bu seminerlere binlerce kişi katıldı. Daha sonraki yıllarda seminerlerime Taksim’de bulunan The Marmara Otel’de devam ettim. 2015 yılından itibaren de Skype programı üzerinden çalışmalarıma halen devam ediyorum.

Nil Avunduk'un Bakış Açısı


“Kendine kurduğun gelecek planının içinde sıkışıp kalırsan evrenin sana kurduğu muhteşem planı göremezsin. Herkesin kaderi anda ayaklarının ucunda yaratılır.”

29 Mayıs 2007


“Dünya bir tiyatro sahnesinden başka bir şey değildir. Herkes kendi senaryosunu kendisi yazıyor. Eğer içinde bulunduğum sahneden memnun değilsem kendime neden bunu seçtiğimi sorarım. Yazdığım senaryoyu değiştiririm.

18 Mart 2008


“Alın yazının her an yenisini yazarsın. İçin değiştikçe yazın değişir.”

29 Eylül 2009


“İçinizde nasıl yürüyorsanız dışarıda onlarla karşılaşırsınız.”

4 Mayıs 2006


“Geçmişini affetmeyen, geleceğini de sevgiyle yaratamaz.”

4 Mayıs 2006


Tüm Sözler >